Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2015
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2015
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
7 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
8 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
9 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
10 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus
11 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
12 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
13 Knekkand Garganey Spatula querquedula
14 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
15 Snadderand Gadwall Mareca strepera
16 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
17 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
18 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
19 Krikkand Common Teal Anas crecca
20 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
21 Bergand Greater Scaup Aythya marila
22 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
23 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
26 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
27 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
28 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
29 Laksand Goosander Mergus merganser
30 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
31 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
32 Tårnseiler Common Swift Apus apus
33 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
34 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
35 Skogdue Stock Dove Columba oenas
36 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
37 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
38 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
39 Trane Common Crane Grus grus
40 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
41 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
42 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
43 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
44 Triel Stone-curlew Burhinus oedicnemus
45 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
46 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
47 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
48 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
49 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
50 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
51 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
52 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
53 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
54 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
55 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
56 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
57 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
58 Brushane Ruff Calidris pugnax
59 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
60 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
61 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
62 Sandløper Sanderling Calidris alba
63 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
64 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
65 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
66 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
67 Langnebbekkasinsnipe Long-billed Dowitcher Limnodromus scolopaceus
68 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
69 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
70 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
71 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
72 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
73 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
74 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
75 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
76 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
77 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
78 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
79 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
80 Lattermåke Laughing gull Leucophaeus atricilla
81 Franklinmåke Franklin's Gull Leucophaeus pipixcan
82 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Ichthyaetus melanocephalus
83 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
84 Ringnebbmåke Ring-billed Gull Larus delawarensis
85 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
86 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
87 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
88 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
89 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
90 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
91 Dvergterne Little Tern Sternula albifrons
92 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
93 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
94 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
95 Storjo Great Skua Stercorarius skua
96 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
97 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
98 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
99 Alkekonge Little Auk Alle alle
100 Lomvi Common Murre Uria aalge
101 Alke Razorbill Alca torda
102 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
103 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
104 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
105 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
106 Islom Common Loon Gavia immer
107 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
108 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
109 Stormsvale Leach´s Storm-petrel Hydrobates leucorhous
110 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
111 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
112 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
113 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
114 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
115 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
116 Egretthegre Great Egret Ardea alba
117 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
118 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
119 Kongeørn Golden Eagle Aquila chrysaetos
120 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
121 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
122 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
123 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
124 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
125 Glente Red Kite Milvus milvus
126 Svartglente Black Kite Milvus migrans
127 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
128 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
129 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
130 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
131 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
132 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
133 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
134 Isfugl Common Kingfisher Alcedo atthis
135 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
136 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
137 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
138 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
139 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
140 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
141 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
142 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
143 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
144 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
145 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
146 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
147 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
148 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
149 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
150 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
151 Rødhodevarsler Woodchat Shrike Lanius senator
152 Pirol Eurasian Golden Oriole Oriolus oriolus
153 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
154 Skjære Common Magpie Pica pica
155 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
156 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
157 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
158 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
159 Ravn Common Raven Corvus corax
160 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
161 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
162 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
163 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
164 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
165 Kjøttmeis Great Tit Parus major
166 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
167 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
168 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
169 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
170 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
171 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
172 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
173 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
174 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
175 Fuglekongesanger Pallas´s Leaf Warbler Phylloscopus proregulus
176 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
177 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
178 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
179 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
180 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
181 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
182 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
183 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
184 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
185 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
186 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
187 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
188 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
189 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
190 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
191 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
192 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
193 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
194 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
195 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
196 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
197 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
198 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
199 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
200 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
201 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
202 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
203 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
204 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
205 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
206 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
207 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
208 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
209 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
210 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
211 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
212 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
213 Linerle White Wagtail Motacilla alba
214 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
215 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
216 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
217 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
218 Myrpiplerke Buff-bellied Pipit Anthus rubescens
219 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
220 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
221 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
222 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
223 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
224 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
225 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
226 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
227 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
228 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
229 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
230 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
231 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
232 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
233 Gulirisk European Serin Serinus serinus
234 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
235 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
236 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
237 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
238 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
239 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 239

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793