Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 1998
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 1998
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
6 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
7 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
8 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
9 Dvergsvane Tundra Swan Cygnus columbianus
10 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
11 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
12 Knekkand Garganey Spatula querquedula
13 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
14 Snadderand Gadwall Mareca strepera
15 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
16 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
17 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
18 Krikkand Common Teal Anas crecca
19 Taffeland Common Pochard Aythya ferina
20 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
21 Bergand Greater Scaup Aythya marila
22 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
23 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
26 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
27 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
28 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
29 Laksand Goosander Mergus merganser
30 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
31 Orrfugl Black Grouse Lyrurus tetrix
32 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
33 Tårnseiler Common Swift Apus apus
34 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
35 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
36 Skogdue Stock Dove Columba oenas
37 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
38 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
39 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
40 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
41 Åkerrikse Corn Crake Crex crex
42 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
43 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
44 Trane Common Crane Grus grus
45 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
46 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
47 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
48 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
49 Avosett Pied Avocet Recurvirostra avosetta
50 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
51 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
52 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
53 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
54 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
55 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
56 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
57 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
58 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
59 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
60 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
61 Brushane Ruff Calidris pugnax
62 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
63 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
64 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
65 Sandløper Sanderling Calidris alba
66 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
67 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
68 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
69 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
70 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
71 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
72 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
73 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
74 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
75 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
76 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
77 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
78 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
79 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
80 Sabinemåke Sabine´s Gull Xema sabini
81 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
82 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
83 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
84 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
85 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
86 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
87 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
88 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
89 Rovterne Caspian Tern Hydroprogne caspia
90 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
91 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
92 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
93 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
94 Storjo Great Skua Stercorarius skua
95 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
96 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
97 Alkekonge Little Auk Alle alle
98 Polarlomvi Thick-billed Murre Uria lomvia
99 Lomvi Common Murre Uria aalge
100 Alke Razorbill Alca torda
101 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
102 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
103 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
104 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
105 Islom Common Loon Gavia immer
106 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
107 Havsvale European Storm-petrel Hydrobates pelagicus
108 Stormsvale Leach´s Storm-petrel Hydrobates leucorhous
109 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
110 Grålire Sooty Shearwater Ardenna grisea
111 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
112 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
113 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
114 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
115 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
116 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
117 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
118 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
119 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
120 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
121 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
122 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
123 Glente Red Kite Milvus milvus
124 Svartglente Black Kite Milvus migrans
125 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
126 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
127 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
128 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
129 Spurveugle Eurasian Pygmy Owl Glaucidium passerinum
130 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
131 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
132 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
133 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
134 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
135 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
136 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
137 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
138 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
139 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
140 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
141 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
142 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
143 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
144 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
145 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
146 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
147 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
148 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
149 Pirol Eurasian Golden Oriole Oriolus oriolus
150 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
151 Skjære Common Magpie Pica pica
152 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
153 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
154 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
155 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
156 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
157 Ravn Common Raven Corvus corax
158 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
159 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
160 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
161 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
162 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
163 Kjøttmeis Great Tit Parus major
164 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
165 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
166 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
167 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
168 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
169 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
170 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
171 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
172 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
173 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
174 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
175 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
176 Trostesanger Great Reed Warbler Acrocephalus arundinaceus
177 Vannsanger Aquatic Warbler Acrocephalus paludicola
178 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
179 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
180 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
181 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
182 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
183 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
184 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
185 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
186 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
187 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
188 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
189 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
190 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
191 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
192 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
193 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
194 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
195 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
196 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
197 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
198 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
199 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
200 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
201 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
202 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
203 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
204 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
205 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
206 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
207 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
208 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
209 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
210 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
211 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
212 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
213 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
214 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
215 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
216 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
217 Linerle White Wagtail Motacilla alba
218 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
219 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
220 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
221 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
222 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
223 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
224 Konglebit Pine Grosbeak Pinicola enucleator
225 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
226 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
227 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
228 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
229 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
230 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
231 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
232 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
233 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
234 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
235 Gulirisk European Serin Serinus serinus
236 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
237 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
238 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
239 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
240 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
241 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
242 Sibirspurv Yellow-breasted Bunting Emberiza aureola
243 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 243

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793