Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2001
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2001
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Grågås Greylag Goose Anser anser
5 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
6 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
7 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
8 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
9 Knekkand Garganey Spatula querquedula
10 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
11 Snadderand Gadwall Mareca strepera
12 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
13 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
14 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
15 Krikkand Common Teal Anas crecca
16 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
17 Bergand Greater Scaup Aythya marila
18 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
19 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
20 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
21 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
22 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
23 Lappfiskand Smew Mergellus albellus
24 Laksand Goosander Mergus merganser
25 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
26 Orrfugl Black Grouse Lyrurus tetrix
27 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
28 Tårnseiler Common Swift Apus apus
29 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
30 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
31 Skogdue Stock Dove Columba oenas
32 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
33 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
34 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
35 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
36 Trane Common Crane Grus grus
37 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
38 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
39 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
40 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
41 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
42 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
43 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
44 Sibirlo Pacific Golden Plover Pluvialis fulva
45 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
46 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
47 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
48 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
49 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
50 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
51 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
52 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
53 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
54 Brushane Ruff Calidris pugnax
55 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
56 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
57 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
58 Sandløper Sanderling Calidris alba
59 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
60 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
61 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
62 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
63 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
64 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
65 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
66 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
67 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
68 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
69 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
70 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
71 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
72 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
73 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
74 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
75 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
76 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
77 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
78 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
79 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
80 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
81 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
82 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
83 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
84 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
85 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
86 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
87 Storjo Great Skua Stercorarius skua
88 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
89 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
90 Fjelljo Long-tailed Jaeger Stercorarius longicaudus
91 Alkekonge Little Auk Alle alle
92 Polarlomvi Thick-billed Murre Uria lomvia
93 Lomvi Common Murre Uria aalge
94 Alke Razorbill Alca torda
95 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
96 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
97 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
98 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
99 Islom Common Loon Gavia immer
100 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
101 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
102 Grålire Sooty Shearwater Ardenna grisea
103 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
104 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
105 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
106 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
107 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
108 Egretthegre Great Egret Ardea alba
109 Silkehegre Little Egret Egretta garzetta
110 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
111 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
112 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
113 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
114 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
115 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
116 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
117 Enghauk Montagu´s Harrier Circus pygargus
118 Glente Red Kite Milvus milvus
119 Svartglente Black Kite Milvus migrans
120 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
121 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
122 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
123 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
124 Isfugl Common Kingfisher Alcedo atthis
125 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
126 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
127 Tretåspett Three-toed Woodpecker Picoides tridactylus
128 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
129 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
130 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
131 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
132 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
133 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
134 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
135 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
136 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
137 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
138 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
139 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
140 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
141 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
142 Skjære Common Magpie Pica pica
143 Nøttekråke Spotted Nutcracker Nucifraga caryocatactes
144 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
145 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
146 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
147 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
148 Ravn Common Raven Corvus corax
149 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
150 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
151 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
152 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
153 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
154 Kjøttmeis Great Tit Parus major
155 Skjeggmeis Bearded Reedling Panurus biarmicus
156 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
157 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
158 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
159 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
160 Kalanderlerke Calandra Lark Melanocorypha calandra
161 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
162 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
163 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
164 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
165 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
166 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
167 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
168 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
169 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
170 Åkersanger Paddyfield Warbler Acrocephalus agricola
171 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
172 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
173 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
174 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
175 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
176 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
177 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
178 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
179 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
180 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
181 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
182 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
183 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
184 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
185 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
186 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
187 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
188 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
189 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
190 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
191 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
192 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
193 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
194 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
195 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
196 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
197 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
198 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
199 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
200 Svartstrupesteinskvett Pied Wheatear Oenanthe pleschanka
201 Fossekall White-throated Dipper Cinclus cinclus
202 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
203 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
204 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
205 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
206 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
207 Linerle White Wagtail Motacilla alba
208 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
209 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
210 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
211 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
212 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
213 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
214 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
215 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
216 Konglebit Pine Grosbeak Pinicola enucleator
217 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
218 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
219 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
220 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
221 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
222 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
223 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
224 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
225 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
226 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
227 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
228 Gulirisk European Serin Serinus serinus
229 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
230 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
231 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
232 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
233 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
234 Hortulan Ortolan Bunting Emberiza hortulana
235 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 235

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793