Lista fuglestasjon Norsk Ornitologisk Forening
Norsk English
Bare på norsk Bare på norsk

Nyheter
Støtt oss
Frivillig
Artsliste
Avvik
Logg
Merketall
Årstotaler
Utland
Om oss
Frivillige 2019-2021
Frivillige 2015-2018
Stasjonsområde
Norgeslisten
Overnatting
Omvisning
Publikasjoner
2011-2021
1957-2010
Fuglevakta
Vedtekter
Transport
Kontakt
Fuglestasjoner
Videos
Fuglefestival 2022

Logg inn

Søk på siden






Artsliste 2014
Her ser du resultater fra loggen på Lista Fuglestasjon. Du kan velge om du vil ha Dagstall (detaljert logg for hver dag), Månedslister (totalsum hver dag for en måned), Årslister (artsliste for et år) eller Artsliste Lista fuglestasjon (Hele artslisten for Lista Fuglestasjon).
- Du kan velge år og måned i nedtrekkslisten ved siden av kalenderen.
- Du kan trykke på en art for å få opp alle observasjoner av denne arten.
- På de sjeldneste artene kan du klikke på logoen til artsobservasjoner.no for å få alle registrerte observasjoner av denne arten fra artsobservasjoner.no fra Lista Fyr.


Dagslogg - Månedslogg - Årslogg - Artsliste Lista fuglestasjon
Vanlige arter - NSKF - Underarter - Hybrid/ubestemt - E-liste

#   Artsliste 2014
1 Ringgås Brant Goose Branta bernicla
2 Kanadagås Canada Goose Branta canadensis
3 Hvitkinngås Barnacle Goose Branta leucopsis
4 Stripegås Bar-headed Goose Anser indicus
5 Grågås Greylag Goose Anser anser
6 Taigasædgås Taiga Bean Goose Anser fabalis
7 Kortnebbgås Pink-footed Goose Anser brachyrhynchus
8 Tundrasædgås Tundra Bean Goose Anser serrirostris
9 Tundragås Greater White-fronted Goose Anser albifrons
10 Knoppsvane Mute Swan Cygnus olor
11 Sangsvane Whooper Swan Cygnus cygnus
12 Gravand Common Shelduck Tadorna tadorna
13 Knekkand Garganey Spatula querquedula
14 Skjeand Northern Shoveler Spatula clypeata
15 Snadderand Gadwall Mareca strepera
16 Brunnakke Eurasian Wigeon Mareca penelope
17 Stokkand Mallard Anas platyrhynchos
18 Stjertand Northern Pintail Anas acuta
19 Krikkand Common Teal Anas crecca
20 Toppand Tufted Duck Aythya fuligula
21 Bergand Greater Scaup Aythya marila
22 Ærfugl Common Eider Somateria mollissima
23 Brilleand Surf Scoter Melanitta perspicillata
24 Sjøorre Velvet Scoter Melanitta fusca
25 Svartand Common Scoter Melanitta nigra
26 Havelle Long-tailed Duck Clangula hyemalis
27 Kvinand Common Goldeneye Bucephala clangula
28 Laksand Goosander Mergus merganser
29 Siland Red-breasted Merganser Mergus serrator
30 Vaktel Common Quail Coturnix coturnix
31 Nattravn European Nigthjar Caprimulgus europaeus
32 Tårnseiler Common Swift Apus apus
33 Gjøk Common Cuckoo Cuculus canorus
34 Bydue Rock Dove Columba livia var. domestica
35 Skogdue Stock Dove Columba oenas
36 Ringdue Common Wood Pigeon Columba palumbus
37 Turteldue European Turtle Dove Streptopelia turtur
38 Tyrkerdue Eurasian Collared Dove Streptopelia decaocto
39 Vannrikse Water Rail Rallus aquaticus
40 Myrrikse Spotted Crake Porzana porzana
41 Sivhøne Common Moorhen Gallinula chloropus
42 Sothøne Eurasian Coot Fulica atra
43 Trane Common Crane Grus grus
44 Dvergdykker Little Grebe Tachybaptus ruficollis
45 Gråstrupedykker Red-necked Grebe Podiceps grisegena
46 Toppdykker Great Crested Grebe Podiceps cristatus
47 Horndykker Horned Grebe Podiceps auritus
48 Tjeld Eurasian Oystercatcher Haematopus ostralegus
49 Vipe Northern Lapwing Vanellus vanellus
50 Heilo European Golden Plover Pluvialis apricaria
51 Tundralo Grey Plover Pluvialis squatarola
52 Sandlo Common Ringed Plover Charadrius hiaticula
53 Dverglo Little Ringed Plover Charadrius dubius
54 Boltit Eurasian Dotterel Charadrius morinellus
55 Småspove Eurasian Whimbrel Numenius phaeopus
56 Storspove Eurasian Curlew Numenius arquata
57 Lappspove Bar-tailed Godwit Limosa lapponica
58 Svarthalespove Black-tailed Godwit Limosa limosa
59 Steinvender Ruddy Turnstone Arenaria interpres
60 Polarsnipe Red Knot Calidris canutus
61 Brushane Ruff Calidris pugnax
62 Fjellmyrløper Broad-billed Sandpiper Calidris falcinellus
63 Tundrasnipe Curlew Sandpiper Calidris ferruginea
64 Temmincksnipe Temminck´s Stint Calidris temminckii
65 Sandløper Sanderling Calidris alba
66 Myrsnipe Dunlin Calidris alpina
67 Fjæreplytt Purple Sandpiper Calidris maritima
68 Dvergsnipe Little Stint Calidris minuta
69 Alaskasnipe Pectoral Sandpiper Calidris melanotos
70 Rugde Eurasian Woodcock Scolopax rusticola
71 Kvartbekkasin Jack Snipe Lymnocryptes minimus
72 Dobbeltbekkasin Great Snipe Gallinago media
73 Enkeltbekkasin Common Snipe Gallinago gallinago
74 Svømmesnipe Red-necked Phalarope Phalaropus lobatus
75 Polarsvømmesnipe Red phalarope Phalaropus fulicarius
76 Strandsnipe Common Sandpiper Actitis hypoleucos
77 Skogsnipe Green Sandpiper Tringa ochropus
78 Rødstilk Common Redshank Tringa totanus
79 Grønnstilk Wood Sandpiper Tringa glareola
80 Sotsnipe Spotted Redshank Tringa erythropus
81 Gluttsnipe Common Greenshank Tringa nebularia
82 Krykkje Black-legged Kittiwake Rissa tridactyla
83 Hettemåke Black-headed Gull Chroicocephalus ridibundus
84 Dvergmåke Little Gull Hydrocoloeus minutus
85 Svartehavsmåke Mediterranean Gull Ichthyaetus melanocephalus
86 Fiskemåke Mew Gull Larus canus
87 Svartbak Great Black-backed Gull Larus marinus
88 Polarmåke Glaucous Gull Larus hyperboreus
89 Grønlandsmåke Iceland Gull Larus glaucoides
90 Gråmåke Herring Gull Larus argentatus
91 Sildemåke Lesser Black-backed Gull Larus fuscus
92 Splitterne Sandwich Tern Thalasseus sandvicensis
93 Makrellterne Common Tern Sterna hirundo
94 Rødnebbterne Arctic Tern Sterna paradisaea
95 Svartterne Black Tern Chlidonias niger
96 Storjo Great Skua Stercorarius skua
97 Polarjo Pomarine Jaeger Stercorarius pomarinus
98 Tyvjo Parasitic Jaeger Stercorarius parasiticus
99 Alkekonge Little Auk Alle alle
100 Lomvi Common Murre Uria aalge
101 Alke Razorbill Alca torda
102 Teist Black Guillemot Cepphus grylle
103 Lunde Atlantic Puffin Fratercula arctica
104 Smålom Red-throated Loon Gavia stellata
105 Storlom Black-throated Loon Gavia arctica
106 Islom Common Loon Gavia immer
107 Gulnebblom Yellow-billed Loon Gavia adamsii
108 Havhest Northern Fulmar Fulmarus glacialis
109 Grålire Sooty Shearwater Ardenna grisea
110 Havlire Manx Shearwater Puffinus puffinus
111 Havsule Northern Gannet Morus bassanus
112 Storskarv Great Cormorant Phalacrocorax carbo
113 Toppskarv European Shag Phalacrocorax aristotelis
114 Gråhegre Grey Heron Ardea cinerea
115 Egretthegre Great Egret Ardea alba
116 Fiskeørn Western Osprey Pandion haliaetus
117 Vepsevåk European Honey Buzzard Pernis apivorus
118 Spurvehauk Eurasian Sparrowhawk Accipiter nisus
119 Hønsehauk Northern Goshawk Accipiter gentilis
120 Sivhauk Western Marsh Harrier Circus aeruginosus
121 Myrhauk Hen Harrier Circus cyaneus
122 Steppehauk Pallid Harrier Circus macrourus
123 Glente Red Kite Milvus milvus
124 Havørn White-tailed Eagle Haliaeetus albicilla
125 Fjellvåk Rough-legged Buzzard Buteo lagopus
126 Musvåk Common Buzzard Buteo buteo
127 Perleugle Tengmalm´s Owl Aegolius funereus
128 Hornugle Long-eared Owl Asio otus
129 Jordugle Short-eared Owl Asio flammeus
130 Hubro Eurasian Eagle Owl Bubo bubo
131 Kattugle Tawny Owl Strix aluco
132 Bieter European Bee-eater Merops apiaster
133 Vendehals Eurasian Wryneck Jynx torquilla
134 Dvergspett Lesser Spotted Woodpecker Dryobates minor
135 Flaggspett Great Spotted Woodpecker Dendrocopos major
136 Hvitryggspett White-backed Woodpecker Dendrocopos leucotos
137 Svartspett Black Woodpecker Dryocopus martius
138 Grønnspett European Green Woodpecker Picus viridis
139 Gråspett Grey-headed Woodpecker Picus canus
140 Tårnfalk Common Kestrel Falco tinnunculus
141 Aftenfalk Red-footed Falcon Falco vespertinus
142 Dvergfalk Merlin Falco columbarius
143 Lerkefalk Eurasian Hobby Falco subbuteo
144 Jaktfalk Gyr Falcon Falco rusticolus
145 Vandrefalk Peregrine Falcon Falco peregrinus
146 Tornskate Red-backed Shrike Lanius collurio
147 Varsler Great Grey Shrike Lanius excubitor
148 Nøtteskrike Eurasian Jay Garrulus glandarius
149 Skjære Common Magpie Pica pica
150 Kaie Western Jackdaw Coloeus monedula
151 Kornkråke Rook Corvus frugilegus
152 Svartkråke Carrion Crow Corvus corone
153 Kråke Hooded Crow Corvus cornix
154 Ravn Common Raven Corvus corax
155 Sidensvans Bohemian Waxwing Bombycilla garrulus
156 Svartmeis Coal Tit Periparus ater
157 Toppmeis Crested Tit Lophophanes cristatus
158 Løvmeis Marsh Tit Poecile palustris
159 Granmeis Willow Tit Poecile montanus
160 Blåmeis Blue Tit Cyanistes caeruleus
161 Kjøttmeis Great Tit Parus major
162 Trelerke Wood Lark Lullula arborea
163 Sanglerke Eurasian Skylark Alauda arvensis
164 Fjellerke Horned Lark Eremophila alpestris
165 Dverglerke Greater Short-toed Lark Calandrella brachydactyla
166 Sandsvale Sand Martin Riparia riparia
167 Låvesvale Barn Swallow Hirundo rustica
168 Taksvale Common House Martin Delichon urbicum
169 Amursvale Red-rumped Swallow Cecropis daurica
170 Stjertmeis Long-tailed Tit Aegithalos caudatus
171 Bøksanger Wood Warbler Phylloscopus sibilatrix
172 Gulbrynsanger Yellow-browed Warbler Phylloscopus inornatus
173 Løvsanger Willow Warbler Phylloscopus trochilus
174 Gransanger Chiffchaff Phylloscopus collybita
175 Sivsanger Sedge Warbler Acrocephalus schoenobaenus
176 Busksanger Blyth´s Reed Warbler Acrocephalus dumetorum
177 Rørsanger European Reed Warbler Acrocephalus scirpaceus
178 Myrsanger Marsh Warbler Acrocephalus palustris
179 Gulsanger Icterine Warbler Hippolais icterina
180 Gresshoppesanger Common Grasshopper Warbler Locustella naevia
181 Munk Blackcap Sylvia atricapilla
182 Hagesanger Garden Warbler Sylvia borin
183 Hauksanger Barred Warbler Curruca nisoria
184 Møller Lesser Whitethroat Curruca curruca
185 Tornsanger Common Whitethroat Curruca communis
186 Fuglekonge Goldcrest Regulus regulus
187 Gjerdesmett Eurasian Wren Troglodytes troglodytes
188 Spettmeis Eurasian Nuthatch Sitta europaea
189 Trekryper Eurasian Treecreeper Certhia familiaris
190 Rosenstær Rose-coloured Starling Pastor roseus
191 Stær Common Starling Sturnus vulgaris
192 Ringtrost Ring Ouzel Turdus torquatus
193 Svarttrost Common Blackbird Turdus merula
194 Gråtrost Fieldfare Turdus pilaris
195 Rødvingetrost Redwing Turdus iliacus
196 Måltrost Song Thrush Turdus philomelos
197 Duetrost Mistle Thrush Turdus viscivorus
198 Gråfluesnapper Spotted Flycatcher Muscicapa striata
199 Rødstrupe European Robin Erithacus rubecula
200 Blåstrupe Bluethroat Luscinia svecica
201 Nattergal Thrush Nightingale Luscinia luscinia
202 Dvergfluesnapper Red-breasted Flycatcher Ficedula parva
203 Svarthvit Fluesnapper European Pied Flycatcher Ficedula hypoleuca
204 Svartrødstjert Black Redstart Phoenicurus ochruros
205 Rødstjert Common Redstart Phoenicurus phoenicurus
206 Buskskvett Whinchat Saxicola rubetra
207 Svartstrupe Common Stonechat Saxicola rubicola
208 Russesvartstrupe Siberian Stonechat Saxicola maurus
209 Steinskvett Northern Wheatear Oenanthe oenanthe
210 Gråspurv House Sparrow Passer domesticus
211 Pilfink Eurasian Tree Sparrow Passer montanus
212 Jernspurv Dunnock Prunella modularis
213 Gulerle Western Yellow Wagtail Motacilla flava
214 Sitronerle Citrine Wagtail Motacilla citreola
215 Vintererle Grey Wagtail Motacilla cinerea
216 Linerle White Wagtail Motacilla alba
217 Tartarpiplerke Richard´s Pipit Anthus richardi
218 Heipiplerke Meadow Pipit Anthus pratensis
219 Trepiplerke Tree Pipit Anthus trivialis
220 Lappiplerke Red-throated Pipit Anthus cervinus
221 Skjærpiplerke European Rock Pipit Anthus petrosus
222 Bokfink Common Chaffinch Fringilla coelebs
223 Bjørkefink Brambling Fringilla montifringilla
224 Kjernebiter Hawfinch Coccothraustes coccothraustes
225 Dompap Eurasian Bullfinch Pyrrhula pyrrhula
226 Rosenfink Common Rosefinch Carpodacus erythrinus
227 Grønnfink European Greenfinch Chloris chloris
228 Bergirisk Twite Linaria flavirostris
229 Tornirisk Common Linnet Linaria cannabina
230 Gråsisik Common Redpoll Acanthis flammea
231 Brunsisik Lesser redpoll Acanthis cabaret
232 Furukorsnebb Parrot Crossbill Loxia pytyopsittacus
233 Grankorsnebb Red Crossbill Loxia curvirostra
234 Båndkorsnebb Two-barred Crossbill Loxia leucoptera
235 Stillits European Goldfinch Carduelis carduelis
236 Gulirisk European Serin Serinus serinus
237 Grønnsisik Eurasian Siskin Spinus spinus
238 Lappspurv Lapland Longspur Calcarius lapponicus
239 Snøspurv Snow Bunting Plectrophenax nivalis
240 Kornspurv Corn Bunting Emberiza calandra
241 Gulspurv Yellowhammer Emberiza citrinella
242 Dvergspurv Little Bunting Emberiza pusilla
243 Sivspurv Common Reed Bunting Emberiza schoeniclus
Antall arter 243

Lista Fuglestasjon
Fyrveien 6
NO-4563 Borhaug
post@listafuglestasjon.no Tlf: 949 86 793